Muzejsko – edukativni projekt "10 škola – 10 umjetnika"

Moderna galerija – Zagreb, Gimnazija Dubrovnik

Gimnazija Dubrovnik već godinama provodi projekt „10 škola -10 umjetnika“. Voditeljica projekta je profesorica Ivanka Lilić.

Cilj projekta je proširiti interes i znanja gimnazijalaca na području umjetnosti i muzejskih djelatnosti te upoznavanje s kulturnom baštinom. Učenici se uvode u samostalno istraživanje,istraživački rad,osmišljavanje prezentacije i radionice te razvijanje međusobne suradnje, upoznaju se s određenim umjetnikom, razvijaju kreativnost i dolaze do idejnih rješenja kroz radionice.

Radne skupine čine 3 učenika i jedan profesor. Učenici prezentiraju zadanu temu(zadanog umjetnika) power–point prezentacijom,izradom brošure te sami u sklopu kreativnih radionica stvaraju i izražavaju se umjetničkim sredstvima. Ovaj projekt uključuje trodnevni boravak u Zagrebu te izvedbu projekta u Modernoj galeriji u Zagrebu.

Projekt sufinancira Moderna galerija Zagreb i Dubrovačko–neretvanska županija.

Autorice kataloga: učenice Gimnazije Dubrovnik Ana Vrbica, Mihaela Cobenzl i Rebeka Milković