Održana radionica u sklopu programa Ministarstva kulture - BAŠTINA KOJA POVEZUJE

Petrarkistička obilježja u pjesmama Zlatana Stipišića Gibonnija

U okviru Dana europske baštine 2024. u Gimnaziji Dubrovnik 10. 10. 2024. održana je radionica Petrarkistička obilježja u pjesmama Zlatana Stipišića Gibonnija. Središnja je tema ovogodišnje manifestacije Baština koja povezuje – kulturne rute i mreže. Na tom tragu učenici 4. razreda na radionici autorice Ane Njirić Aleksić bavili su se poveznicama između petrarkizma, stila ljubavne lirike koji je nastao oponašanjem talijanskog pjesnika Francesca Petrarce (14. st.) i predstavlja glavni model hrvatskog renesansnog pjesništva, i ljubavnih pjesama suvremenog hrvatskog glazbenika i tekstopisca Zlatana Stipišića Gibonnija. U stvaralačkom dijelu radionice učenici su uz glazbenu podlogu Gibonnijevih pjesama oblikovali blackout poeziju zacrnjivanjem dijelova poznatih tekstova poput Cesarice, Ej, vapore i Lipa moja.

11.10.2024. | 15:58 | objavio: tajništvo

Baština koja povezuje