ICT alati za bolju organizaciju rada škole

Digitalni alati

Ravnateljica Katarina Tolja krajem srpnja sudjelovala je na tečaju u sklopu mobilnosti Erasmus + projekta akreditiranih ustanova pod nazivom ICT Tools for School Administration and Non Teaching Staff koji se održao u Istanbulu, Turska. Ovo je jedan od rijetkih tečajeva za ravnatelje budući je većina tečajeva usmjerena na potrebe nastavnika ostavljajući po strani potrebe administratora i uprave.

Tečaj je omogučio ažuriranje digitalnih vještina te pridonio usavršavanju informacijskih i komunikacijskih tehnologija (ICT). Uveo je neke nove alate u rad od kojih neki do sada nisu bili primjenjivati u Gimnaziji Dubrovnik kao SLACK CHAT, MIRO, TRELLO, PADLET, GOOSECHASE, CLICK UP, EVERNOTE, PREZI, CANVA, SWAY and SHAREPOINT. Tijekom tečaja uporaba ovih aplikacija i programa svakodnevno se vježbala koristeći teme iz svakodnevnog rada u području organizacije nastave i rada škole. Tečaj je tako ponudiio korisnu priliku za digitalnu obuku AI rada ravnateljice što je pridonijelo osjećaju veće sigurnosti u suočavanju s tehnologijom u svakodnevnom radu. Na NV održanom u kolovozu zaintersirani nastavnici i nenastavničko osoblje imali su priliku naučiti kako primjeniti ove alate i u svom radu.

15.09.2024. | 16:31 | objavio: tajništvo

ICT ALATI