10. SIMULIRANA SJEDNICA HRVATSKOG SABORA

GIMNAZIJALCI NA JEDAN DAN POSATLI SABORSKI ZASTUPNICI

Gimnazijalci su i ove godine po deseti put pod mentorstvom pedagoginje Jagode Đurović sudjelovali u radu Desete simulirane sjednice Hrvatskog sabora koja se nakon dvije godine u virtualnom okruženju, održala u Zagrebu 8. svibnja 2023.

Ukupno je sudjelovao 151 učenik - zastupnik iz 41 škole iz svih krajeva Hrvatske.

Predsjednik Hrvatskoga sabora Gordan Jandroković svečano je otvorio sjednicu, a nakon toga su učenici u ime odbora i klubova zastupnika održali svoje govore u trajanju od 5 minuta.

Tema ovogodišnje sjednice bio je Zakon o zaštiti okoliša. Simulirajući rad zastupnika u Hrvatskome saboru omogućuje učenicima da na neposredan način usvajaju znanja o zakonodavnoj vlasti i tijeku donošenja zakona što za njih predstavlja dragocjeno iskustvo.

Pogledajte jedno od izlaganja naše maturantice Marije Turčinović na ovom linku https://youtu.be/4_y8v4OWrOQ

15.05.2023. | 12:35 | objavio: tajništvo

10. SIMULIRANA SJEDNICA HRVATSKOG SABORA