STUDIJSKO PUTOVANJE U LONDON

.


.

Nakon 3 godine pauze učenici Gimnazije Dubrovnik krajem prošlog mjeseca ponovno su sudjelovali u studijskom putovanju Upoznajmo London koje ova škola zbog velikog interesa organizira već 6 godina. U bogatom programu je sudjelovalo 117 gimnazijalaca i 8 nastavnika. Ova zahtjevna organizacija omogućila je učenicima posjetiti sve važne znamenitosti ovog velegrada, popričati s lokalnim vodičem u šetnji centrom Londona, upoznati se s načinom života ljudi u Londonu, voziti se javnim prijevozom doubble deckerima i popularnom podzemnom željeznicom koju svi nazivaju Tube, sudjelovati u radionicama u Shakespearovom Globe kazalištu, pogledati fantastičnu izložbu i moćne glasove čuvenog mjuzikla na West Endu „Phantom of the opera“ , posjetiti čuveni British Museum, National Gallery, Tate Modern muzej, Science, Victoria and Albert and Natural History muzej, doživjeti London kroz vožnju brodom po rijeci Temzi, slušati vodiča koji ih je educirao i zabavio britanskim humorom tijekom jednosatne vožnje. Vodič nije samo čitao činjenice dok su plovili već je kao stanovnik pružio cinični, sarkastični i neugodni britanski humor kao, kako je rekla naša profesorica hrvatskog jezika Marina Asturić; „...kolač ogorčenosti i otrežnjenja za sve nas opijene gradom nakon tjedan dana provedenih u njegovim bespućima“. Upoznali su se s londonskim kvartom Greenwich čiji Pomorski muzej ih je oduševio, oni u dobroj kondiciji popeli su se i do nultog meridijana. S Greenwicha su žićarom ponovo prešli rijeku, a jedna grupa je pješačila podzemnim tunelom ispod rijeke. Kao promatrači sudjelovali su i u čuvenom londonskom maratonu, iskusili su i London iz zraka na visini od 137 metara vožnjom čuvenom londonskom atrakcijom London Eye koja godišnje uprihodi oko 30 milijuna britanskih funti. Zanimljivost o broju stanovnika koji je u središnjem Londonu oko 8 milijuna je i i briga o zelenim površinama pa tako London ima 12 milijuna stabala. Prekrasni parkovi krase ovaj užurbani grad čiji ljudi u svakom trenutku mogu potražiti predah i odmor na zelenim površinama. Teško je sažeti sav doživljaj, ali bitno je naglasiti kako ovo putovanja ima edukativnu svrhu i za one koji nisu sudjelovati. Gimnazijalci su po povratku diseminirali svaku sitnicu koju su tamo doživjeli te svojim kolegama u razredu prezentirali brojne doživljale na nastavnim satima likovne umejtnosti, povijesti, geografije, glazbene umjetnosti, engleskog jezika, kemije, fizike, biologije, vjeronauka, TZK-a pa i matematike.

11.05.2023. | 13:50 | objavio: tajništvo

STUDIJSKO PTOVANJE LONDON

Ul. Frana Supila 3, 20000, Dubrovnik

+385 (20) 432 569

tajnistvo@gimnazija-dubrovnik.hr

Facebook

Instagram

Developed by KlikIT | Design by Božo Prlenda