DRŽIĆ IZ PERA RADIĆA

OSNOVNOŠKOLCI IZ ZAGREBA BORAVILI U NAŠEM GRADU


OSNOVNOŠKOLCI IZ ZAGREBA BORAVILI U NAŠEM GRADU

„Držić iz pera Radića“ projekt je Osnovne škole braće Radić iz Zagreba kojeg već više godina provode u suradnji s Gimnazijom Dubrovnik i Domom Marin Držić. Dragi gosti iz Zagreba boravili su u našem gradu od 12. do 14. lipnja uz bogat program kojeg su za njih osmislile voditeljjice projekta Ivana Bilić iz OŠ braće Radić i Matilda Perković iz Gimnazije Dubrovnik te neizostavni Dom Marin Držić. Cilj ovog projekta je približiti Držićev jezik svijetu osnovnoškolca i kroz lik i djelo književnika promicati kulturnu baštinu dubrovačkog kraja. Tijekom tri dana boravka u Dubrovniku učenici su posjetili lokalitete u kojima je Držić stvarao, sudjelovali u likovnim i dramskim radionicama, družili se s gimnazijalcima koji su za njih pripremili zanimljive aktivnosti, kvizove i natjecanja te uživali u ljepotama našeg Grada i otoka Lokrum. Kako bi se učenici 6. B razreda osjećali ugodno u Dubrovniku želimo izreći veliku zahvalu svima koji su ovom doprinjeli. Realizaciju ovog projekta pomogli su MZO, GRADSKA KAVANA ARSENAL RESTORAN, Dom Marin Držić, HILTON IMPERIAL DUBROVNIK, EXCELSA NEKRETNINE, Javna ustanova Rezervat Lokrum, MUZEJ DOMOVINSKOG RATA DUBROVNIK, PLATANUS D.O.O., Lacroma Restaurant i Hotel Lero. Zagrebački osnovnoškolci svoj boravak u Dubrovniku pamtit će cijeli život kao i činjenicu da su Dubrovkinje i Dubrovačani uistinu pravi domaćini.

Ul. Frana Supila 3, 20000, Dubrovnik

+385 (20) 432 569

tajnistvo@gimnazija-dubrovnik.hr

Facebook

Instagram

Developed by KlikIT | Design by Božo Prlenda