OTVORENA IZLOŽBA "DRŽIĆ U OČIMA GIMNAZIJALACA"

IZVRSNI RADOVI GIMNAZIJALACA


IZVRSNI RADOVI GIMNAZIJALACA

U ponedjeljak, 16. svibnja je u slikovitom ambijentu vrta Gimnazije Dubrovnik otvorena izložba polaznika višemjesečne likovne radionice koja se održavala u sklopu zajedničkog projekta Gimnazije Dubrovnik i Doma Marina Držića „Držić u očima gimnazijalaca“. Uoči Međunarodnog dana muzeja, svoje radove u tehnici akrila na platnu predstavilo je sedamnaest učenika koji su pod mentorstvom profesorice likovne umjetnosti Ivanke Lilić i muzejske pedagoginje Doma Marina Držića, Jasmine Runje, interpretirali jednu od dviju ponuđenih tema: Ljubav u Držićevim djelima i Držićev Grad. Nazočne je najprije pozdravila ravnateljica Gimnazije Dubrovnik, Katarina Tolja te predstavila ovaj međuinstitucionalni projekt. Potom je govorila kustosica Doma Marina Držića, Valerija Jurjević koja je između ostalog istaknula: „Nadamo se kako će sudjelovanje na radionici rezultirati još jednom ljubavlju, onom prema Držiću, te potaknuti učenike na dodatno čitanje i proučavanje života i djela najvećeg hrvatskog komediografa. Štošta je o našem Vidri ostalo nepoznato, čak i misteriozno, pa uvijek postoji mogućnost novih, važnih otkrića. Tko zna, možda se među polaznicima radionice „Držić u očima gimnazijalaca“ krije neki budući držićolog koji će iznjedriti nove spoznaje o velikom Dubrovčaninu.“ Naposlijetku, mentorice radionice, Ivanka Lilić i Jasmina Runje čestitale su učenicima na odlično obavljenom poslu i izrazile nadu u buduću uspješnu suradnju. Bravo!

Izložba je otvorena za javnost do kraja nastavne godine, svakog radnog dana od 8.00 do 14.00 sati na II. katu Gimnazije Dubrovnik te ovom prilikom pozivamo sve zainteresirane da pogledaju iznimne radove gimnazijalaca.

26.05.2022. | 09:31 | objavio: tajništvo

DRŽIĆ U OČIMA GIMNAZIJALACA

Ul. Frana Supila 3, 20000, Dubrovnik

+385 (20) 432 569

tajnistvo@gimnazija-dubrovnik.hr

Facebook

Instagram

Developed by KlikIT | Design by Božo Prlenda