ZAVIDAN USPJEH NAŠIH UČENIKA NA NATJECANJU IZ PODRUČJA INFORMATIKE

ZAUZELI 10. MJESTO OD 46 TIMOVA U REPUBLICI HRVATSKOJ


ZAUZELI 10. MJESTO  OD 46 TIMOVA U REPUBLICI HRVATSKOJ

 

Na CTF (Capture the Flag) natjecanju namijenjenom srednjoškolskim timovima koje se održalo od petka, 15. listopada (20 sati) do nedjelje, 17. listopada (20 sati), sudjelovali su i učenici Gimnazije Dubrovnik: Mateo Krile (4.E), Leo Laštro (3. E), Luka Malečić (3. E), Marko Barišić (1. E) i Maroje Goga (1. E). Naši učenici ostvarili su zavidan rezultat te zauzeli 10. mjesto u konkurenciji od 46 timova iz cijele Hrvatske.

Natjecanje u obliku CTF-a (Capture the Flag) namijenjeno je srednjoškolskim timovima. Natjecanje se provodi u svrhu promocije kibernetičke sigurnosti te se proširuje svijest o važnosti primjene sigurnosnih mjera te izbjegavanju i ispravljanju mogućih sigurnosnih propusta u programskom kôdu, postavkama ili nekoj drugoj komponenti računalnog sustava. Kroz razna CTF natjecanja stječu se praktična znanja iz područja računalne sigurnosti na zabavan način uz natjecateljsku atmosferu.

Čestitamo svim učenicima i mentorici prof. Petri Bego!

Ul. Frana Supila 3, 20000, Dubrovnik

+385 (20) 432 569

tajnistvo@gimnazija-dubrovnik.hr

Developed by KlikIT | Design by Božo Prlenda