FILIP BAŠICA PREDSJEDNIK NACIONALNOG VIJEĆA UČENIKA RH

PONOS GIMNAZIJE


PONOS GIMNAZIJE

Filip Bašica, učenik 3. E razreda izabran je za predsjednika Nacionalnog vijeća učenika RH na konstituirajućem sastanku koji se održao jučer, 19. veljače 2021. u 13 sati u virtualnom okruženju putem platforme Zoom. Gimnazijalac je izabran nakon 5. kruga glasovanja što se u povijesti NVURH nije dogodilo. Podsjetimo, Filip Bašica izabran je kao predstavnik Dubrovačko-neretvanske županije u nacionalno tijelo Vijeća učenika. Nacionalno vijeće učenika ima niz zadaća i mogućnosti od kojih su neke:

- predstavljanje učenika u svim pitanjima na nacionalnoj razini koja se odnose na njih, njihov rad i odgojno-obrazovni sustav; u javnosti i institucijama od značaja za odgojno-obrazovni sustav i učenike,

- briga o obvezama, pravima i interesima učenika i zastupanje istih,

- pripremanje i davanje prijedloga ministru znanosti i obrazovanja o pitanjima važnim za učenike, njihov rad i rezultate u obrazovanju,

- predlaganje mjera poboljšanja (uvjeta) rada u školama,

- pomaganje učenicima u ispunjenju školskih, izvanškolskih i drugih obveza.

Čestitamo Filipu na velikom uspjehu!

Ul. Frana Supila 3, 20000, Dubrovnik

+385 (20) 432 569

gimnazija-dubrovnik@du.t-com.hr

Developed by KlikIT | Design by Božo Prlenda