DRŽIĆ U OČIMA GIMNAZIJALACA

OTVORENA IZLOŽBA POLAZNIKA LIKOVNE RADIONICE


OTVORENA IZLOŽBA POLAZNIKA LIKOVNE RADIONICE

Ovaj ponedjeljak, 20. svibnja 2024. u 13 sati, povodom Međunarodnog dana muzeja koji se obilježava 18. svibnja, u našem najljepšem školskom vrtu otvorena je izložba polaznika likovne radionice održane u sklopu projekta „Držić u očima gimnazijalaca“. Riječ je o dugogodišnjem projektu međuinstitucionalne suradnje Gimnazije Dubrovnik i Doma Marina Držića kroz kojeg učenici pod mentorstvom profesorice likovne umjetnosti Ivanke Lilić i muzejske pedagoginje Doma Marina Držića Jasmine Runje detaljno, praktičnim radom i studijskim pristupom obrađuju pojedine segmente Držićevog stvaralačkog opusa.

Ove godine obilježavamo 5. obljetnicu osnutka likovne radionice koja je nastala kao reakcija na veliki interes gimnazijalaca za slikarstvo. Učenici nakon osnovne škole, osim ako ne upišu Umjetničku školu, smjer slikarstvo nemaju prilike razvijati ovaj svoj talent. Ovo je bila glavna misao vodilja prilikom organiziranjA likovne radionice kao izvanastavne aktivnosti u Gimnaziji Dubrovnik. Suradnjom s Domom Marin Držić proširili smo i profesionalizirali ovu likovnu radionicu i uz našu profesoricu Likovne umjetnosti Ivanku Lilić započeli smo suradnju i s muzejskom pedagoginjom Doma Marin Držić, Jasminom Runje koja je uz profesoricu Lilić mentorica našim mladim slikarima.

Tema ovogodišnje višemjesečne likovne radionice čije rezultate predstavlja izložba je arhitektura gradova povezanih sa životom i djelom Marina Držića. Radionica se izvodila u prostorima Gimnazije Dubrovnik, a u njoj je sudjelovalo 14 gimnazijalaca koji su tehnikom akrila na platnu realizirali vlastite vizije Držićevih „životnih pozornica“: Dubrovnika, Siene, Beča, Carigrada, Firence, Venecije, Milana. Polaznici radionice su Leona Čagalj, Dora Čičak, Barbara Dedović, Mia Jakić, Natalija Jančić, Leona Jezerčić, Ivica Kovačić, Lucija Krmek, Barbara Kutija, Antonio Mazavac, Antea Karmen Menalo, Natko Mojaš, Ivan Ragjo i Vita Vlahinić

Uranjajući u svijet Marina Držića, naši gimnazijalci povezali su se sa svojim kulturnim i povijesnim nasljeđem, a koliko su u tome uspjeli možete pogledati razgledanjem izložbe u holu II. kata Gimnazije Dubrovnik do kraja lipnja ove godine. Više možete pogledati Držić u očima gimnazijalaca

Držić u očima gimnazijalaca

Ul. Frana Supila 3, 20000, Dubrovnik

+385 (20) 432 569

tajnistvo@gimnazija-dubrovnik.hr

Facebook

Instagram

Developed by KlikIT | Design by Božo Prlenda