ERASMUS+

Gimnazijalci u Münsteru


Gimnazijalci u Münsteru

Po povratku s mobilnosti 13 gimnazijalaca 20. prosinca predstavilo je aktivnosti tijekom razmjene znanja i primjera dobre prakse koje su imali prilike doživjeti tijekom sedmodnevnog boravka u sklopu Erasmus+ projekta s Gesamtschule Münster-Mitte u Münsteru, Njemačka. Zajedno s pedagoginjom Jagodom Đurović, profesoricom matematike Romanom Đuka Alemani, profesoricom LIK Ivankom Lilić i profesoricom njemačkog Dorom Riha sudjelovali su u brojnim aktivnostima tijekom ove mobilnosti. Tom prilikom u sklopu cilja promicanja vrijednosti demokratskog sudjelovanja u odgojno obrazovnom procesu saznali su kako njihovi kolege imaju mogućnost kreiranja vlastitog rasporeda LERNBÜRO te su potaknuti na promišljanje kako bi se ovaj način koji im se jako svidio mogao implementirati i u hrvatskim školama. Upoznali su i način njihovog odijevanja tijekom dolaska u školu koji je puno ležerniji od dres koda kojeg imaju hrvatske škole. Na jednoj od radionica naučili su kako izrađivati grafite. Profesorice su imale prilike unaprijediti svoje znanje iz predmetnih područja sudjelujući u aktivnostima primjera dobre prakse, upoznajući njemački školski sustav i kurikulume svojih nastavnih predmeta, uspoređujući sličnosti i razlike. Ovo su ukratko crtice od onog što se na prezentaciji ove mobilnosti moglo čuti i vidjeti, učenici i nastavnici imali su brojna pitanja i ova diseminacija mobilnosti potrajala je i duže od predviđenog vremena. Gimnazijalci su na kraju prikazali i film kojeg su snimali GO PRO kamerom kojom su pomno sve bilježili usavršavajući tako i svoje digitalne kompetencije.

Ul. Frana Supila 3, 20000, Dubrovnik

+385 (20) 432 569

tajnistvo@gimnazija-dubrovnik.hr

Facebook

Instagram

Developed by KlikIT | Design by Božo Prlenda