U DUBROVNIKU ODŽANA BIENALNA ESHA KONFERENCIJA

SCHOOL LEADERS MAKING A DIFFERENCE


SCHOOL LEADERS MAKING A DIFFERENCE

U Dubrovniku je od 25. do 27. listopada održana bienalna ESHA konferencija pod nazivom “School leaders making a diference” u organizaciji European School Heads Association i Udruge hrvatskih ravnatelja srednjih škola na kojoj je sudjelovalo oko 600 ravnatelja iz 35 država cijele EU i svijeta. Ravnateljica Katarina Tolja sudjelovala je na konferenciji i njenom organizacijskom odboru te je u sklopu ove konferencije 26. listopada ugostila 30 ravnatelja iz cijele Europe i svijeta (Island, Estonia, Španjolska, Irska, Norveška, Luxemburg, Slovenija, Finska, Švedska), upoznala ih sa školskim obrazovnim sustavom RH te specifičnostima ove škole. Tom prilikom uz ravnateljicu, profesori Linda Jurkic i Jasmin Derakovic te učenici Bruna Stojanovic, Katarina Kanostrevac, Karla Popovic, Antonia Roko i Lana Miladin predstavili su obrazovni sustav RH i Gimnaziju Dubrovnik kroz akademska postignuća gimnazijalaca, provedbu Erasmus+ i brojnih drugih projekta. Učenice su pokupile ovacije svojim stručnim izlaganjem na savršenom engleskom jeziku. 30 ravnatelja zatim je sudjelovalo na nastavi matematike, psihologije, fizike, latinskog, talijanskog i hrvatskog jezika nakon koje su u pratnji ucenika u ulozi vodiča obišli školu i školsko dvorište s vrtom te puni dojmova nastavili s radom na konferenciji. Tom prilikom Gimnazija Dubrovnik sklopila je novi ugovor o suradnji s Tallinna Kunstigümnaasium iz Estonie u sklopu Erasmus+ projekta akreditiranih ustanova. 

31.10.2023. | 12:20 | objavio: tajništvo

ESHA KONFERENCIJA

Ul. Frana Supila 3, 20000, Dubrovnik

+385 (20) 432 569

tajnistvo@gimnazija-dubrovnik.hr

Facebook

Instagram

Developed by KlikIT | Design by Božo Prlenda