UGOSTILI SMO GIMNAZIJU POŽEGA

KULTURNA BAŠTINA DUBROVNIKA I POŽEGE


KULTURNA BAŠTINA DUBROVNIKA I POŽEGE

U Dubrovniku su od 17. do 19. ožujka boravili učenici iz Gimnazije Požega u pratnji ravnateljice Vesne Vlašić i profesorice Vere Ćuže Abramović. Ovim je nastavljena 18 godina duga suradnja naše dvije gimnazije u sklopu projekta „Kulturna baština Dubrovnika i Požege“. Ovim projektom iznova se proširuje interes i znanje gimnazijalaca na području umjetnosti te bolje upoznavanje s kulturnom baštinom Dubrovnika i Požege. Projekt vode Ivanka Lilić, prof. likovne umjetnosti u Gimnaziji Dubrovnik i Vera Ćuže Abramović, prof. likovne umjetnosti u Gimnaziji Požega te Jasmin Deraković, prof. biologije i kemije također iz Gimnazije Dubrovnik.

Tijekom dva dana boravka učenici su prezentirali svoje radove na temu „ Barokni dvorci“ i „Dubrovački ljetnikovci“, uz stručno vodstvo Marine Missoni Barišić obišli najznačajnije točke našeg grada, posjetili crkvu sv. Vlaha, Katedralu, Crkvu sv. Ignacija, Umjetničku galeriju Dubrovnik gdje su uz stručno vodstvo kustosice Andree Batinić imali prilike vidjeti izložbu „OS SVIJETA-STABLO“. Prošetali su Dubrovačkim zidinama, posjetili Knežev dvor, uživali na Stradunu u plesnoj izvedbi „Linđa“, a za njih je organiziran i izlet u Trsteno gdje su posjetili i doživjeli povijesni ladanjski posjed dubrovačke plemićke obitelji Gučetić-Gozze i vrtnu zaštićenu arhitekturu Arboretuma.

21.03.2023. | 12:46 | objavio: tajništvo

KULTURNA BAŠTINA DUBROVNIKA I POŽEGE

Ul. Frana Supila 3, 20000, Dubrovnik

+385 (20) 432 569

tajnistvo@gimnazija-dubrovnik.hr

Facebook

Instagram

Developed by KlikIT | Design by Božo Prlenda