Simulirana sjednica Hrvatskog sabora

Simulirana sjednica Hrvatskoga sabora za učenike Gimnazije Dubrovnik je projekt koji škola organizacijski ostvaruje u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje i Hrvatskim saborom.

Projekt je, kao sastavni dio kurikuluma Građanskog odgoja i obrazovanja, usmjeren na podizanje razine znanja o najvišem predstavničkom i zakonodavnom tijelu Republike Hrvatske te razumijevanju njegove uloge u svakodnevnom životu građana.

Simulirana sjednica se odvija prema vlastitom Poslovniku i doprinosi razvoju demokratske političke kulture među najmlađim glasačima - srednjoškolcima.

Projekt vode profesor Jasmin Deraković i pedagoginja Jagoda Đurović. Učenici se za sjednicu pripremaju tijekom cijele školske godine kada je organiziran i posjet Hrvatskom saboru da bi u svibnju uz srednjoškolce iz cijele Hrvatske predano sudjelovali u programu sjednice u Hrvatskom saboru.