RIJEČ RAVNATELJICE

Svima vama koji želite bolje upoznati našu školu, želim dobrodošlicu na stranice Gimnazije Dubrovnik.

Vrijednosti koje njegujemo u školi su:
U međusobnim odnosima u kolektivu, kao i odnosima s ostalim sudionicima obrazovnog procesa (učenicima, roditeljima i lokalnom zajednicom), trebamo biti tolerantni, dobro surađivati, zalagati se za pravednost i humanost, njegovati prijateljstvo i poštenje, međusobno se uvažavati i poštovati, cijeniti red, rad i odgovornost te poticati kreativnost.

Naša misija je:
Omogućiti svim učenicima da u pozitivnom ozračju, kroz suradničke odnose, steknu potrebna iskustva i znanja za daljnje školovanje i uključivanje u svijet rada i društvo znanja.

Naša vizija je:
Kvalitetna i sigurna škola, bliska životu, u kojoj je ugodno učiti i raditi i u kojoj se svi ponašaju odgovorno pridonoseći da atmosfera bude radna i prijateljska, u kojoj se međusobne nesuglasice rješavaju dogovorom, a sudionici obrazovnog procesa međusobno se uvažavaju i poštuju trudeći se dati svoj maksimum.

Katarina Tolja, ravnateljica mentor