Pozivamo vas na završnu projekciju filmova s radionice Od priče do pokreta

Pozivamo vas sutra, u srijedu, 17. 5. u 18.00 na Slikarski odjel Umjetničke škole Luke Sorkočevića na predstavljanje eksperimentalnih filmova strave i užasa nastalih na radionici Od priče do pokreta.

Riječ je o suradnji Umjetničke škole Luke Sorkočevića i Gimnazije Dubrovnik koje su vodile prof. Ivana Dražić Selmani i prof. Lucijana Pendo. Na radionici, koja se održavala svakog drugog tjedna od studenog do travnja, učenici su se upoznali s poviješću književnog žanra strave i užasa te začetkom istovrsnog filmskog žanra u njemačkom ekspresionističkom filmu. Zatim su osmislili vlastiti scenarij i scenografiju te snimili i montirati kratke eksperimentalne, nijeme filmove strave i užasa. Sudjelovali su učenici 3. f razreda naše škole i učenici drugog razreda slikarskog odjela Umjetničke škole.

Pozivamo vas da vidite njihove uratke!