UPUTE

ORGANIZACIJA NASTAVE

Dragi učenici , poštovani roditelji,

u ponedjeljak 7.9.2020. započinjemo novu školsku godinu u posebnim, dobro nam poznatim okolnostima radi kojih će i nastava biti organizirana na drugačiji način.

Gimnazija Dubrovnik u uvjetima rada povezanima s COVID-19 organizirat će nastavu u dvije smjene:

1. jutarnju s početkom u 8:00
  2. poslijepodnevnu s početkom u 14:00 (osim u ponedjeljak 7.9., prvi dan nastave s početkom u 12.00 sati)

Nastavni sat trajat će 40 minuta

I.SMJENA, RAZREDI: 2. ABDE, 3.ABCEF , 4.ABCDEF

II.SMJENA, RAZREDI: 1.ABCDEF , 2.CF

Svi se moramo prilagoditi novonastaloj situaciji, poštovati epidemiološke mjere i u tome biti dosljedni i disciplinirani. One uključuju posebno pažljivo organizirani ulazak učenika u školu za koji ćemo koristiti više ulaza:

glavni ulaz iz ulice Frana Supila

ulaz iz ulice Uz Tabor prolazom desno do dvorišta sportske dvorane nastavno na most

ulaz kroz zapadni dio vrta škole lijevo od glavnog ulaza

RASPORED ULAZA

2.C

1.F

2.F

Na nastavu je potrebno doći najkasnije do 7.55 ili do 13.55 (ponedjeljak-prvi dan II.smjene do 11.55)

Nastava će se odvijati u školi, a za one učenike koji zbog uvjeta povezanih s COVID-19 neće biti u mogućnosti doći na nastavu u školu, na daljinu.

Svaki razredni odjel boravit će u jednoj prostoriji, svojoj matičnoj učionici.

I.SMJENA

21

2.F

23

Odmor će učenici provoditi u svojim matičnim učionicama. Nastavni predmeti će biti organizirani u blok satima.

Važno! Svatko tko dolazi u školu, obavezan je nositi masku te na ulazu dezinficirati ruke. (Učenici i nastavnici preuzet će svoje maske prilikom ulaska u školu u ponedjeljak 7.rujna 2020.)

U školu ne smiju ući osobe koje imaju simptome respiratorne bolesti (povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće s disanjem, poremećaj osjeta njuha i okusa); ako im je izrečena mjera samoizolacije ili ako imaju saznanja da su COVID-19 pozitivni.

Učenik prije dolaska u školu treba izmjeriti temperaturu te ako je povišena ili ako osjeća respiratorne simptome, ne dolazi u školu i o tome obavještava razrednika.

Uz navedeno, treba se pridržavati i sljedećih mjera:

• za vrijeme kretanja po školi održavati fizičku udaljenost (2 m)

• pojačati higijenu ruku (dezinfekcija pri ulazu i češće pranje ruku)

• koristiti vlastitu kemijsku i običnu olovku pri pisanju.

Posebna pozornost posvećivat će se propisanim epidemiološkim mjerama:

Ulazak i boravak u školi dozvoljen je učenicima i djelatnicima škole. Iznimno je dozvoljen ulazak u školu roditeljima učenika s teškoćama u razvoju, i ostalim osobama u slučaju prijeke potrebe. Vodit će se evidencija ulaska i izlaska osoba iz škole.

Sve osobe koje ulaze u školu, obavezne su nositi masku te na ulazu dezinficirati ruke. Nošenje maske obavezno je tijekom boravka u školi, kao i održavanje fizičkog razmaka tijekom kretanja hodnicima i drugim prostorima.

Fizički razmak / distanca

Kako bismo što uspješnije provodili mjere sprječavanja širenja zaraze, upućujemo učenike na održavanje fizičke distance

prilikom ulaska/ izlaska iz ustanove

poštivanjem oznaka koje sugeriraju smjer kretanja hodnicima

poštivanjem oznaka koje upućuju na način korištenja sanitarnih prostorija

poštivanje Protokola o korištenja školske knjižnice

tijekom boravka u učionici, na poštivanje rasporeda sjedenja

Posuđivanje pribora

Prema Uputama HZJZ-a, svatko od učenika koristi vlastiti pribor za rad i ne dijeli ga s drugim učenicima.

Higijena prostora

na početku i na kraju svake smjene provodit će se svakodnevno primjereno čišćenje prostorija sukladno uputama HZJZ

učionice će se višekratno tijekom radnog dana provjetravati, redovito tijekom odmora i bar jednom na 5 minuta tijekom sata.

Molimo vas da poštujete zakazano vrijeme dolaska i mjesto ulaska u školu!