PREDSJEDNICA SE U KNEŽEVOM DVORU SUSRELA S NAJBOLJIM GIMNAZIJALCIMA

PREDSJEDNICA SE U KNEŽEVOM DVORU SUSRELA S NAJBOLJIM GIMNAZIJALCIMA


PREDSJEDNICA SE U KNEŽEVOM DVORU SUSRELA S NAJBOLJIM GIMNAZIJALCIMA

U sklopu otvaranja privremenog Ureda u Dubrovniku predsjednica Republike Hrvatske gđa. Kolinda Grabar Kitarović sinoć je posjetila Knežev dvor gdje je nazočila kratkom prigodnom programu naših gimnazijalaca u prigodi obilježavanja 450. obljetnice smrti Marina Držića, 230. obljetnice smrti Ruđera Boškovića i 90 godina Gimnazije Dubrovnik.
Sve okupljene je oduševio scenski nastup učenika 3. e razreda prirodoslovno-matematičkog smjera, Antonia Mustahinića i Karla Krilanovića, koji su upriličili male ćakule dubrovačkih velikana Marina Držića i Ruđera Josipa Boškovića, a koji su prvi put u suradnji s Domom Marina Držića izvedeni u Milanu povodom Dana državnosti Republike Hrvatske i 25. obljetnice uspostave diplomatskih odnosa između Republike Hrvatske i Talijanske Republike kada se upriličio bogat kulturno umjetnički program posvećen Gradu Dubrovniku u organizaciji GKRH u Milanu u suradnji s Gradom Dubrovnikom i Gradom Milanom.

Predsjednica se je susrela i s ostalim najboljim gimnazijalcima od kojih je na dar dobila dvije knjige u nakladništvu Gimnazije Dubrovnik; monografiju 90 godina dubrovačke gimnazije na Pločama i talijanski prijevod knjige, autora Stjepana Špoljarića Ruđer Bošković u službi diplomacije Dubrovačke Republike.

28.10.2017. | 10:49 | objavio: ravnateljica

PREDSJEDNICA SE U KNEŽEVOM DVORU SUSRELA S NAJBOLJIM GIMNAZIJALCIMA

Ul. Frana Supila 3, 20000, Dubrovnik

+385 (20) 432 569

gimnazija-dubrovnik@du.t-com.hr

Developed by KlikIT | Design by Božo Prlenda