DRŽIĆ IZ PERA RADIĆA

Učenici Osnovne škole braće Radić iz Zagreba posjetili Gimnaziju Dubrovnik


Učenici Osnovne škole braće Radić iz Zagreba posjetili Gimnaziju Dubrovnik

U okviru projekta "Držić i pera Radića" kojeg u suradnji s MZO provodi Osnovna škola braće Radić iz Zagreba s ciljem upoznavanja stvaralaštva Marina Držića kao i približavanja Držićevog jezika svijetu osnovnoškolaca, a sve povodom 450.obljetnice Držićeve smrti, Gimnazija Dubrovnik ugostila je učenike šestog razreda istoimene škole pod vodstvom profesorice Ivane Bilić i knjižničarke Ružice Habek te im predstavila školu i projekte koji se u njoj provode. Tom prilikom mogli su vidjeti kako izgleda suvremena nastava u pametnoj učionici, a učenici trećeg razreda prirodoslovno-matematičke gimnazije Antonio Mustahinić i Karlo Krilanović izveli su predstavu Male ćakule dubrovačkih velikana u kojoj se Držić i Bošković susreću u Italiji te spominju svoja postignuća i domovinu koju su napustili te pobrali veliki pljesak. Učenici Osnovne škole braće Radić, Ella Đurkan, Noa Ravlić i Endi Bilić na zavidnoj razini predstavili su svoju školu i projekt Power point prezentacijom te odglumili scenu iz Držićeve Novele od Stanca i otpjevali nam svoju školsku himnu. Gimnazijalci i profesori su ih zadivljeno gledali, a i vrlo zanimljivo je bilo vidjeti zagrebačke osnovnoškolce u svojim uniformama koje sadrže i grb njihove škole. Na kraju je uslijedilo i zajedničko fotografiranje, a neki od zagrebačkih osnovnoškolaca poželjeli su preseliti se u Dubrovnik i upisati našu gimnaziju.

26.10.2017. | 18:33 | objavio: ravnateljica

DRŽIĆ IZ PERA RADIĆA

Ul. Frana Supila 3, 20000, Dubrovnik

+385 (20) 432 569

gimnazija-dubrovnik@du.t-com.hr

Developed by KlikIT | Design by Božo Prlenda