POSJET HRVATSKOM SABORU

UČENICI TREĆIH RAZREDA POSJETILI HRVATSKI SABOR


UČENICI TREĆIH RAZREDA POSJETILI HRVATSKI SABOR

Učenici trećih razreda Gimnazije Dubrovnik, koji sudjeluju u projektu Simulirane sjednice Sabora, kao sastavnog dijela kurikula Građanskog odgoja i obrazovanja usmjerenog na podizanje razine znanja o najvišem predstavničkom i zakonodavnom tijelu Republike Hrvatske, posjetili su Hrvatski sabor u četvrtak 19. listopada 2017. Posjet Hrvatskom saboru sastojao se od razgledavanja saborske zgrade, prostora za protokolarna i službena primanja te vijećnice nekadašnjeg Županijskog doma Sabora te upoznavanja s osnovnim činjenicama iz povijesti Hrvatskog sabora i saborske zgrade. S galerije za posjetitelje učenici su pratili i rad dijela plenarne sjednice.

https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gifU dogovoru s bivšom ravnateljicom naše gimnazije Sanjom Puticom, a sada saborskom zastupnicom, koja nažalost zbog službenog puta nije mogla biti nazočna, učenike Gimnazije Dubrovnik ugostili su saborski zastupnici Branko Bačić, Željko Glasnović, Dragica Roščić i Ante Bačić. Učenici su sa zastupnicima razgovarali o aktualnim temama kao što su Agrokor i stanje u pravosuđu.

21.10.2017. | 18:15 | objavio: ravnateljica

POSJET HRVATSKOM SABORU

Ul. Frana Supila 3, 20000, Dubrovnik

+385 (20) 432 569

gimnazija-dubrovnik@du.t-com.hr

Developed by KlikIT | Design by Božo Prlenda