OBILJEŽEN DAN PADA VUKOVARA

VUKOVAR JOŠ UVIJEK OTVORENA RANA


VUKOVAR JOŠ UVIJEK OTVORENA RANA

Cijeli studeni prožet je velikom tugom zbog sjećanja na sve ono što se dogodilo ’91., ali bol i neizvjesnost traganja za najmilijima ne prestaje ni 28 godina kasnije.18.11. 1991. nakon 87 dana opsade Vukovar je pao u ruke agresora. Okupacija grada je trajala sve do početka ’98. i mirne reintegracije hrvatskoga Podunavlja, a ta okupacija je značila protjerivanje većine nesrpskog stanovništva iz grada i okolnih naselja. Ratni je zločin počinjen i nad ranjenicima i osobljem vukovarske bolnice na Ovčari. Najteže je obiteljima stradalih za koje je Vukovar još uvijek otvorena knjiga, neispričana priča i dok ne doznaju sudbine najmilijih ne mogu se smiriti. Gimnazija Dubrovnik obilježila je 28. obljetnicu pada Vukovara paljenjem svijeća duž Vukovarske ulice. Po dvoje učenika iz 23 razredna odjela naše škole zapalili su u tišini sa svojim razrednicima ukupno 66 svijeća u spomen na sve poginule i ubijene tog dana.

Ul. Frana Supila 3, 20000, Dubrovnik

+385 (20) 432 569

gimnazija-dubrovnik@du.t-com.hr

Developed by KlikIT | Design by Božo Prlenda