GIMNAZIJALCI U MADRIDU

UČENICI TREĆIH RAZREDA KOJI POHAĐAJU NASTAVU ŠPANJOLSKOG JEZIKA POSJETILI MADRID


UČENICI TREĆIH RAZREDA KOJI POHAĐAJU NASTAVU ŠPANJOLSKOG JEZIKA POSJETILI MADRID

Gimnazijalci u Madridu
Učenici trećih razreda koji kao drugi strani jezik pohađaju nastavu španjolskog jezika boravili su krajem listopada u Madridu u sklopu projekta kojeg Gimnazija Dubrovnik provodi već drugu godinu, a s ciljem upoznavanja španjolske kulture te usavršavanja jezika. Za dobru pripremu istraživanja sadržaja koji ih tamo čeka zaslužne su profesorice Ana Pavličević (španjolski jezik), Ana Matić (vjeroučiteljica), Anđela Džamarija (hrvatski jezik) i Ivana Miošić (povijest). Tako su naši učenici između ostalog pronašli najpoznatija Velasquezova i Goyina djela i Picassovu Guernicu. Osim klasičnog obilaska grada, bogatog i zanimljivog programa koji je uključio najveću svjetsku pinakoteku Prado, kuću El Greca, Toledo - stoljetnu prijestolnicu još iz vremena Vizigota, sinagogu del Transito, El Escorial-kraljevski dvorac Filipa II., Flamenco show i nezaobilazni Santiago Bernabeu, naučili su dnevno deset novih riječi španjolskog jezika te ostvarili zavidnu komunikaciju s izvornim govornicima te se upoznali s kuhinjom i običajima španjolske svakodnevnice. Po povratku su učenici kroz razne načine prezentirali svoje uratke vršnjacima i profesorima na NV-u, a uskoro slijedi i izložba koju će moći posjetiti njihovi roditelji i gosti naše škole.

17.11.2019. | 18:15 | objavio: tajništvo

GIMNAZIJALCI U MADRIDU

Ul. Frana Supila 3, 20000, Dubrovnik

+385 (20) 432 569

gimnazija-dubrovnik@du.t-com.hr

Developed by KlikIT | Design by Božo Prlenda