EUROPSKI DAN PRAVOSUĐA

GIMNAZIJALCI POSJETILI OPĆINSKI I ŽUPANIJSKI SUD


GIMNAZIJALCI POSJETILI OPĆINSKI I ŽUPANIJSKI SUD

Povodom obilježavanja Europskog dana pravosuđa i manifestacije „Dani otvorenih vrata“ dana 25. listopada učenici 2. d, 3. a i 3. b Gimnazije Dubrovnik posjetili su Županijski i Općinski sud u Dubrovniku. Učenici su upoznati s radom pojedinih odjela, sa zadaćama sudaca i njihovih pomoćnika, administrativnih referenata- zapisničara, s radom katastra. zemljišno - knjižnog ureda, Prekršajnog suda, načina suđenja, posebno suđenja maloljetnicima. U razgovoru je najviše pitanja postavljeno vezano uz najveću izrečenu kaznu na sudu u Dubrovniku, dužini trajanja postupka, sukobima stranaka u sudnici, prijetnjama sucima i odvjetnicima, mogućnosti suđenja u postupku gdje su sudionici članovi obitelji, kakav je postupak kada su u pitanju maloljetne osobe. Svrha obilježavanja ovog dana je upoznavanje građana sa djelovanjem pravnog sustava, edukacija i informiranje o njihovim svakodnevnim pravima u području građanskog pravosuđa.

28.10.2018. | 16:44 | objavio: tajništvo

EUROPSKI DAN PRAVOSUĐA

Ul. Frana Supila 3, 20000, Dubrovnik

+385 (20) 432 569

gimnazija-dubrovnik@du.t-com.hr

Developed by KlikIT | Design by Božo Prlenda