10 ŠKOLA 10 UMJETNIKA

Moderna galerija u Zagrebu po dvanaesti je put organizirala muzejsko- edukativni projekt 10 škola – 10 umjetnika, od četvrtka 24. do subote 26. studenog 2016. Ove godine u fokusu je bilo stvaralaštvo Davorina Radića, a izložba je otvorena pod nazivom “Između zbilje, stvaralaštva i vizije“.


Moderna galerija u Zagrebu po dvanaesti je put organizirala muzejsko- edukativni projekt 10 škola – 10 umjetnika, od četvrtka 24. do subote 26. studenog 2016. Ove godine u fokusu je bilo stvaralaštvo Davorina Radića, a izložba je otvorena pod nazivom “Između zbilje, stvaralaštva i vizije“.

Moderna galerija u Zagrebu po dvanaesti je put organizirala muzejsko- edukativni projekt 10 škola – 10 umjetnika, od četvrtka 24. do subote 26. studenog 2016. Ove godine u fokusu je bilo stvaralaštvo Davorina Radića, a izložba je otvorena pod nazivom “Između zbilje, stvaralaštva i vizije“.

Projekt obuhvaća 10 gimnazija iz 10 hrvatskih gradova: Dubrovnika,Vukovara, Osijeka, Valpova, Varaždina, Zagreba, Rijeke, Pule, Zadra, Splita. Svaku školu predstavlja skupina po tri učenika i jednog profesora. Gimnaziju Dubrovnik je ove godine predstavila samo jedna učenica iz 4.b razreda Mihaela Cobenzl pod vodstvom prof.Ivanke Lilić (na osmišljavanju projekta radile su još Ana Vrbica iz 2.b i Rebeka Milković iz 4.c razreda no nažalost zbog bolesti su bile spriječene sudjelovati na samoj izvedbi).

Projekt je organiziran tako da se obradi tema u dogovoru i suradnji s Modernom galerijom te je pred svim okupljenim sudionicima projekta prezentiraju putem power- point prezentacija i kreativnih radionica. Naša škola se predstavila s prezentacijom na temu "Autoportreti Davorina Radića u kontekstu hrvatskih suvremenih umjetnika“. Kao i svake godine podijeljene su zanimljive brošure koje su naše učenice izradile, a na kraju je održana likovna radionica sa zanimljivim zadacima.U okviru projekta učenici su imali priliku upoznati se s umjetnikom (koji je pokazao veliko oduševljenje i zahvalnost za katalog koji smo izradile) i doznati sve o njegovom radu, ali i vidjeti mapu Les Nuits koja predstavlja spoj likovnosti i glazbe,a koju je u želji za transportiranjem zvučnog u vizualno iskustvo osmislio glazbenik Žorž Draušnik. Ona sadrži grafike likovnih umjetnika koji djeluju unutar grupe Contra.

Na kraju dana podjeljene su zanimljive monografije Davorina Radića svim sudionicima projekta,a također i prilika da uz stručno vodstvo razgledaju aktualnu izložbu Moderne galerije.

18.07.2017. | 15:27 | objavio: admin

10 škola 10 umjetnika 2016

Ul. Frana Supila 3, 20000, Dubrovnik

+385 (20) 432 569

gimnazija-dubrovnik@du.t-com.hr

Developed by KlikIT | Design by Božo Prlenda