USUSRET 90. OBLJETNICI GIMNAZIJE DUBROVNIK 1927.-2017.

U ponedjeljak, 10.listopada, u sklopu 380. obljetnice Prve gimnazine Varaždin, u varaždinskom HNK održana je Svečana sjednica Nastavničkog vijeća


U ponedjeljak, 10.listopada, u sklopu 380. obljetnice Prve gimnazine Varaždin, u varaždinskom HNK održana je Svečana sjednica Nastavničkog vijeća

U ponedjeljak, 10.listopada, u sklopu 380. obljetnice Prve gimnazine Varaždin, u varaždinskom HNK održana je Svečana sjednica Nastavničkog vijeća, uz brojne uzvanike, među kojima je bila i naša škola. Učenicima, nastavnicima i svim ostalim uzvanicima na početku se obratila ravnateljica škole Janja Banić, iznijevši aktivnosti i projekte koje je, uz redovnu nastavu, provela škola protekle školske godine te je istaknula najvažnije uspjehe nastavnika i učenika.Dodala je kako škola nastoji naučiti učenike da se najbolje stvari stječu znanjem i radom te da uz puno rada sigurno i postoje greške, iz kojih treba učiti.

U svečanom i dirljivom tonu nastavila je govor te čestitala 380. rođendan Prvoj gimnaziji Varaždin.

Nakon ravnateljice, uzvanicima se obratio i zamjenik Varaždinske županije Alen Kišić, koji je također, u ime Varaždinske županije, Prvoj gimnaziji čestitao rođendan.


Na sjednici Nastavničkog vijeća, između ostalog, prikazan je film redateljice Julie Klier, koja je snimila bivše profesore Prve gimnazije te sadašnje talentirane učenike i time predstavila njihov rad. U filmu je prikazala razliku među generacijama, a kroz priče bivših profesora mogla se vidjeti zanimljiva razlika između toga kako je nekada bilo u Prvoj gimnaziji, dok su sadašnji učenici ispričali kako je sada.

Na samom kraju cijelokupnog programa svi učenici su zajedno s Glazbenom radionicom Prve gimnazije Varaždin otpjevali himnu 'Gaudeamus igitur'

Ul. Frana Supila 3, 20000, Dubrovnik

+385 (20) 432 569

gimnazija-dubrovnik@du.t-com.hr

Developed by KlikIT | Design by Božo Prlenda