‘SRCE MI JE UISTINU VELIKO KAD VAS VIDIM U OVOLIKOM BROJU’

Ravnatelj Doma Marina Držića obratio se dirljivim riječima ovog utorka okupljenima pred vrijednom ustanovom – publici, roditeljima, profesorima i što je najvažnije, učenicima Gimnazije Dubrovnik povodom projekta ‘Držić u očima gimnazijalaca’, kojeg smo zajednički pokrenuli povodom obljetnice 450 godina od smrti našeg Vidre.


Ravnatelj Doma Marina Držića obratio se dirljivim riječima ovog utorka okupljenima pred vrijednom ustanovom – publici, roditeljima, profesorima i što je najvažnije, učenicima Gimnazije Dubrovnik povodom projekta ‘Držić u očima gimnazijalaca’, kojeg smo zajednički pokrenuli povodom obljetnice 450 godina od smrti našeg Vidre.

Ravnatelj Doma Marina Držića obratio se dirljivim riječima ovog utorka okupljenima pred vrijednom ustanovom – publici, roditeljima, profesorima i što je najvažnije, učenicima Gimnazije Dubrovnik povodom projekta ‘Držić u očima gimnazijalaca’, kojeg smo zajednički pokrenuli povodom obljetnice 450 godina od smrti našeg Vidre.

– Vjerujem da se i naš dum Marin negdje smije kad vas vidi u ovolikom broju. Što reći? Srce mi je uistinu veliko kad vas vidim u ovolikom broju. Projekt Doma Marina Držića kao ustanove u kulturi grada i Gimnazije Dubrovnik, s ovim uistinu vrijednim profesoricama i profesorima, na čelu s kolegicom gospođom Katarinom Toljom je zaista izniman. Ne bih duljio večeras, jer uistinu i Sveti Vlaho je učinio svoje ‘čudo od čudesa’, učinivši nam ovaj dan predivnim, a nije se takvim naziralo da će biti – kazao je ravnatelj Nikša Matić.

Nakon posjeta Držićevom grobu u ožujku i predavanja Držićev svijet zbilje i negromancije koje je za naše maturante u travnju održala dr.sc. Katja Bakija, ovaj iznimno vrijedan projekt u kojem su učenici pokazali svoje znanje i kreativnost,a profesori ih potakli i usmjerili u ostvarivanju njihovog pogleda "Držić u očima gimnazijalaca" samo je nastavak niza aktivnosti koje Gimnazija provodi u obljetničkoj godini smrti Marina Držića čiji svijet i kazalište jednakom snagom i svježinom žive i danas.

Ul. Frana Supila 3, 20000, Dubrovnik

+385 (20) 432 569

gimnazija-dubrovnik@du.t-com.hr

Developed by KlikIT | Design by Božo Prlenda