DRŽIĆ U OČIMA GIMNAZIJALACA

U utorak 25. travnja u Domu Marina Držića s početkom u 19 sati bit će predstavljen poseban projekt pod nazivom "Držić u očima gimnazijalaca".


U utorak 25. travnja u Domu Marina Držića s početkom u 19 sati bit će predstavljen poseban projekt pod nazivom

U utorak 25. travnja u Domu Marina Držića s početkom u 19 sati bit će predstavljen poseban projekt pod nazivom "Držić u očima gimnazijalaca". Program izgleda ovako:

Scenski nastupi učenika

Radni naslov: Tirena – predstava Dramske skupine Gimnazije Dubrovnik (učenici 2., 3. i 4. razreda)
voditeljica: prof. Lucijana Pendo
Amaterska glumačka družina priprema izvedbu Držićeve Tirene. Kako proba odmiče i radnja Tirene napreduje, među glumicama zakuhtava se borba za ulogu Tirene.

Uloge: Antonela Dragović (vođa družine), Karmen Klokoč (ton-majstor, pripovjedač, Kupido, medvjed), Viktorija Bačić (Tirena), Ivan Njavro (Ljubmir), Veronika Budinić (Miljenko), Maroje Žuvelek (Radat), Ivan Vidak (Stojna), Katarina Handabaka (Tirena), Matea Šišić (rekviziter, Satir, Dragić) i Antonia Stanković (Tirena)

Pometov monolog iz komedije Dundo Maroje (II, 1)

Pomet: Antonio Mostahinić, 2. e razred
voditeljica: prof. Matilda Perković

Omakalin monolog iz komedije Grižula (II, 6)

Omakala: Romana Dominiković, 1. a razred
voditeljica: prof. Antonia Korać Kusalić

Držićevi likovi u očima gimnazijalaca - izložba likovnih radova učenika u tehnici akrila na platnu

Skupina učenika, sudionika likovne radionice pod vodstvom prof. Ivanke Lilić i prof. Renate Lujak Grdović te akad. slikara Ivana Peraka kao mentora, na temelju znanja o Držićevim djelima u tehnici akrila na platnu stvorila je svoju viziju dramskih likova koji su na njih ostavili najdublji dojam.

Autori radova: Lucija Burić (2. e), Erna Burina (3. d), Mihaela Cobenzl (4. b), Mihaela Gavrić (2. e), Mauro Lovrić (3. e), Paula Matić (2. d), Gabrijela Milinović (2. d), Valentina Obrad (2. e), Lucija Vragolov (2. c) i Iva Žmirak (4. a).

#drzicevgrad (Samoslike sa sadržajem) - predstavljanje istraživačke radionice

Učenici 3. c i 3. d razreda s prof. Anom Njirić Aleksić, suradnicom Leksikona Marina Držića, predstavljaju istraživačku radionicu #drzicevgrad (Samoslike sa sadržajem). Budući da Marin Držić u većinu svojih djela unosi realističke detalje iz dubrovačke svakodnevice, učenici su istražili koji su prostori grada i u kojem kontekstu spomenuti u njegovim dramskim tekstovima. Izloženim kratkim člancima o odabranim lokalitetima s navedenim citatima iz Držićevih djela i QR kodovima predstavlja se, među ostalim, svakodnevica gradskih obrtnika, trgovaca, sluškinja, vlastele i ostale činjenice o gradskim prostorima koje su tadašnjim gledateljima Držićevih predstava bile poznate. Obilazak navedenih prostora grada za učenike je i predstavljao priliku za snimanje samoslika (selfieja) - onih s pridodanim poučnim i zabavnim sadržajem iz Držićeva vremena.

Tekst konferanse: prof. Ana Jozović
Satir (voditelj programa): Ivo Bulić (4. c )
Vile: Marta Šalja (4. c) i Romana Dender (4. c)

Ul. Frana Supila 3, 20000, Dubrovnik

+385 (20) 432 569

gimnazija-dubrovnik@du.t-com.hr

Developed by KlikIT | Design by Božo Prlenda