RADIONICA PENGANJA JAJA

OČUVANJE BOGATE TRADICIJE DUBROVAČKOG KRAJA U EUROPSKOJ GODINI KULTURNE BAŠTINE!


OČUVANJE BOGATE TRADICIJE DUBROVAČKOG KRAJA U EUROPSKOJ GODINI KULTURNE BAŠTINE!

Ususret Uskrsu, u Gimnaziji Dubrovnik u srijedu, 14.ožujka upriličena je prigodna radionica na kojoj je, u simuliranom ambijentu primorskog komina, svoje umijeće iscrtavanja jaja voskom prisutnima prenijela profesorica povijesti Katarina Capor, bivša učenica Gimnazije Dubrovnik. Na radionici penganja jaja sudjelovali su učenici od prvog do četvrtog razreda kao i profesori i djelatnici škole Ova preduskrsna radionica tijekom koje su minute i sati proletjeli nevjerojatnom brzinom, oduševila je sve prisutne. Penganje jaja dio je bogate tradicije dubrovačkog kraja. Na taj način Gimnazija Dubrovnik se aktivno uključuje u očuvanje tradicija svog kraja kao dijela hrvatske kulturne baštine u 2018. godini – godini Europske kulturne baštine.

15.03.2018. | 10:07 | objavio: tajništvo

RADIONICA PENGANJA JAJA

Ul. Frana Supila 3, 20000, Dubrovnik

+385 (20) 432 569

gimnazija-dubrovnik@du.t-com.hr

Developed by KlikIT | Design by Božo Prlenda