DAN SJEĆANJA NA HOLOKAUST

GIMNAZIJA DUBROVNIK OBILJEŽILA DAN SJEĆANJA NA HOLOKAUST


GIMNAZIJA DUBROVNIK OBILJEŽILA DAN SJEĆANJA NA HOLOKAUST

Dan sjećanja na holokaust i sprječavanja zločina protiv čovječnosti međunarodni je dan sjećanja kojim se želi podsjetiti na sve žrtve nacističkih režima tijekom Drugog svjetskog rata.

Na taj dan 1945. Crvena armija oslobodila je 7500 zatvorenika koje su za sobom ostavili nacisti u koncentracijskom logoru Auschwitz u Oświęcimu u Poljskoj. Ubijeno je oko 6 milijuna Židova. Većina je ubijena u plinskim komorama , drugi su bili ubijani izgladnjavanjem, prisilnim radom, manjkom higijene, pogubljenjima i medicinskim eksperimentima.

Ovaj dan obilježen je prigodnim predavanjem i izložbom na drugom katu škole pod mentorstvom profesorica povijesti Kiti Jurice -Korda i Ivane Miošić. Ovim događajem prisjetili smo se s pijetetom svih žrtava nacističkog progona.

26.01.2018. | 13:51 | objavio: knjižnica

Dan sjećanja na holokaust

Ul. Frana Supila 3, 20000, Dubrovnik

+385 (20) 432 569

gimnazija-dubrovnik@du.t-com.hr

Developed by KlikIT | Design by Božo Prlenda