ODRŽANA RADIONICA TESLA SVOG MRAKA U SKLOPU FESTIVALA ZNANOSTI

.


.

U sklopu Festivala znanosti 2023. PRIRODA I DRUŠTVO, u Gimnaziji Dubrovnik održana je radionica TESLA SVOGA MRAKA. Ùčenici osmih razreda OŠ Marina Držića i OŠ Marina Getaldića upoznali su se sa životom i djelima Nikole Tesle. Sudjelovali su u kvizu, upoznali se sa radom generatora te sami proizvodili električnu struju. "Vožnjom" bicikla uz pomoć dinama osvijetlili su učionicu, utrkivali se autićima na daljinsko upravljanje te upoznali Teslin transformator igrajući se plazma kuglom. Rješavajući Tesline zadatke te samostalno izvodeći pokuse osvijestili su veliki doprinos Nikole Tesle u svakodnevnom životu te na taj način obilježili njegovu 80. godišnjicu smrti.

I ove godine radionicu su osmislile i vodile vrijedne profesorice Katarina Papac, Andrea Sebastijan, Mares Golubović i Maja Sambrailo Ivanković.

10.05.2023. | 11:19 | objavio: tajništvo

TESLA SVOG MRAKA

Ul. Frana Supila 3, 20000, Dubrovnik

+385 (20) 432 569

tajnistvo@gimnazija-dubrovnik.hr

Facebook

Instagram

Developed by KlikIT | Design by Božo Prlenda