ODRŽANA NOĆ KNJIGE U NAŠOJ ŠKOLI

.


.

Gimnazija Dubrovnik priključila se državnoj manifestaciji Noć knjige održavši prošli mjesec više

programa s ciljem obilježavanja ove manifestacije.

Prvo su učenice Iva Vidak i Katarina Kanostrevac na drugom katu ispred glavnih panoa Gimnazije Dubrovnik otvorile su izložbu Naslovnice i promidžbeni plakati književnih djela. Odabrale su najbolje plakate koje su izradili učenici 3. A i 3. F razreda u računalnim programima. Pored plakata nalaze se i objašnjenja motiva, boja i ostalih elemenata korištenih pri njihovoj izradi. Istakle su kako su plakati odabrani po kriteriju kreativnosti i skladanosti, te informativnosti. Kazale su kako „U dobrom plakatu boje, motivi i kompozicija su dobro promišljeni, a tekst je umjeren“.

Zatim je u školskom vrtu održan Dramski sat u renesansnom vrtu. Učenici su recitirali monologe i pjesme iz raznih književnih djela na engleskom i hrvatskom jeziku. Nastupili su učenici trećeg razreda: Kristijan Kortizija, Lana Jočić, Lucija Gluhak, Marta Kekez, Ilia Letunić i Paula Bronzan, pod mentorstvom prof. Silvane Radulović, te učenice prvog razreda Laura Carević, Nina Vujičić, Nika Radiš i Mia Gečević, pod mentorstvom prof. Matilde Perković

Također su i na trećem katu Gimnazije Dubrovnik postavljeni radovi učenika 1.B, 1.C i 1.E razreda Bajka u stripu.

Sve ovo popratili su gimnazijalci puni entuzijazma!

08.05.2023. | 09:45 | objavio: tajništvo

ODRŽANA NOĆ KNJIGE U NAŠOJ ŠKOLI

Ul. Frana Supila 3, 20000, Dubrovnik

+385 (20) 432 569

tajnistvo@gimnazija-dubrovnik.hr

Facebook

Instagram

Developed by KlikIT | Design by Božo Prlenda