"O PRIRODI U PRIRODI"

RADIONICE U SKLOPU PROJEKTA "AKTIVNO UČI-PLANET NE MUČI"


RADIONICE U SKLOPU PROJEKTA

 

„O prirodi u prirodi“

Pozivamo učenike osnovnih i srednjih škola kao i zainteresirano gađanstvo na sudjelovanje u zanimljivim radionicama od nazivom „O prirodi u prirodi“. Profesorice Gimnazije Dubrovnik Linda Jurkić i Maja Sambrailo Ivanković obilježit će 14. listopada #Erasmusdays radionicama u kojima će pokazati usvojene vještine nakon završenih tečajeva „Climate cares! Education for better environment“ i „Integration of Outdoor Activities into Curriculum“ u sklopu Erasmus+ projekta „Aktivno uči-Planet ne muči!“

Na morskoj obali mjeriti će se fizikalno-kemijski parametri morske vode (količina otopljenog kisika, količina nitrata i fosfata, pH vrijednost i temperatura vode). Istražiti će se utječu li klimatske promjene i utjecaj čovjeka na morski okoliš te je li očuvana ravnoteža ekosustava.

Promatrati će se bioraznolikost zone plime i oseke te izrađivati foto album organizama. Raspravljati će se o prilagodbama pronađenih organizama s obzirom na abiotičke čimbenike staništa. Sudionici će se upoznati i s pravilima sakupljanja i izrade herbarija algi.

Cilj radionica je unaprjeđenje i implementacija ekološke svijesti, osnaživanje mladih u većoj brizi za prirodu, usvajanje zdravih i dobrih navika u očuvanju okoliša kao i vlastitog zdravlja u svakodnevnom životu. Prijaviti se možete putem e-mail adrese: maja.sambrailo@skole.hr

https://www.erasmusdays.eu/event/o-prirodi-u-prirodi/

Ul. Frana Supila 3, 20000, Dubrovnik

+385 (20) 432 569

tajnistvo@gimnazija-dubrovnik.hr

Facebook

Instagram

Developed by KlikIT | Design by Božo Prlenda