Adna Hebib, Mihaela Duplica i Luka Vodopija sudjelovali na 8. Simuliranoj sjednici Hrvatskog sabora.

Prijedlog zakona o zaštiti životinja


Prijedlog zakona o zaštiti životinja

Maturanti, učenici 4. A razreda Adna Hebib, Mihaela Duplica i Luka Vodopija sudjelovali na 8. Simuliranoj sjednici Hrvatskog sabora.

U Hrvatskom saboru 19. travnja 2021. održana je 8. simulirana sjednica Hrvatskoga sabora za učenike srednjih škola koju je videokonferencijskim putem otvorio predsjednik Sabora Gordan Jandroković. Na dnevnom redu simulirane sjednice bio je Prijedlog zakona o zaštiti životinja. Na ovogodišnjoj simuliranoj sjednici sudjelovalo je ukupno 262 učenika i 69 mentora iz 57 škola. Učenici su se u rad sjednice uključili videokonferencijskim putem te su se i na ovaj način o tekstu Prijedloga zakona o zaštiti životinja mogli izjašnjavati iznošenjem stajališta radnih tijela, raspravama u ime klubova zastupnika i pojedinačnim raspravama, raspravom i glasovanjem o amandmanima, sve do odlučivanja o tekstu konačnog prijedloga zakona, odnosno donošenja zakona. Gimnazija Dubrovnik već dugi niz godina sudjeluje u ovom programu simulirane sjednice gdje simulirajući zastupnički rad u Hrvatskom saboru učenici na neposredan način usvajaju znanja o zakonodavnoj proceduri i tijeku donošenja zakona, što predstavlja dragocjeno iskustvo za svakog pojedinog učenika u podizanju razine znanja o najvišem predstavničkom i zakonodavnom tijelu Republike Hrvatske te razumijevanju njegove uloge u životu građana. Simulirana sjednica se odvija prema vlastitom Poslovniku i doprinosi razvoju demokratske političke kulture među mladima.

Ul. Frana Supila 3, 20000, Dubrovnik

+385 (20) 432 569

gimnazija-dubrovnik@du.t-com.hr

Developed by KlikIT | Design by Božo Prlenda