Škola ambasador Europskog parlamenta

Ove godine Gimnazija Dubrovnik imenovana je Školom ambasadorom Europskoga parlamenta. Projekt je usmjeren na rad s učenicima u svrhu podizanja svijesti i razine znanja o Europskoj uniji i parlamentarnoj demokraciji. Programom se nastoji omogućiti srednjoškolcima – građanima Europske unije – bolje razumijevanje njihovih prava, upoznati ih s radom i odgovornostima zastupnika u Europskom parlamentu te im osvijestiti načine na koje mogu aktivno sudjelovati u kreiranju europskih politika.

Ovaj se program provodi od jeseni 2016. godine u svim državama članicama Europske unije, a po prvi put je pokrenut 2011. godine u Nizozemskoj.

Projekt vodi profesorica engleskog jezika Nina Čupić i  ravnateljica Katarina Tolja.