"U savršenom svijetu bi svi imali pristup najboljoj tehnologiji besplatno što se tiče medicine" - Andrej Đukić

Andrej Đukić, bivši učenik Gimnazije Dubrovnik, ruke radi potpuno besplatno!


Andrej Đukić, bivši učenik Gimnazije Dubrovnik, ruke radi potpuno besplatno!

Mladi inovator Andrej Đukić proteze radi potpuno besplatno. Andrej Đukić, ponos naše države, grada i škole,  pobjednik je svjetskog natjecanja Cybathlon sa svojim projektom protetičke ruke Maker Hand. Cybathlon je prestižno natjecanje koje organizira ETH Zurich, jedno od najkvalitetnijih tehničkih sveučilišta na svijetu i svojevrsna olimpijada za protetička pomagala. Andrej je na svom projektu počeo raditi prije četiri godine. Cilj mu je oformiti internetsku platformu na kojoj bi volonteri diljem svijeta besplatno izrađivali proteze osobama s invaliditetom. Ovaj bivši gimnazijalac svoje znanje i vrijeme nesebično poklanja onima kojima je najpotrebnije, kao malenome Dominiku, koji je kao petogodišnji dječak radeći s djedom u polju izgubio obje šake. Za mjesec dana ovaj će dječak zahvaljujući Andreju svijet osjećati - novim prstima. "Na kraju dana, borim se za one koji se ne mogu boriti sami za sebe. Ako me to čini odmetnikom, neka tako bude", kazao je Andrej.

"Nađi najtežu stvar koju možeš napraviti za čovječanstvo i radi je. Tako sam ja našao protezu i počeo se time baviti i od tada sam presretan", kaže Andrej.

Cijeli prilog pogledajte u emisiji Provjereno. 

https://youtu.be/COW6xJ7rBQs  

Ul. Frana Supila 3, 20000, Dubrovnik

+385 (20) 432 569

gimnazija-dubrovnik@du.t-com.hr

Developed by KlikIT | Design by Božo Prlenda