U SUSRET MUZEJSKO-EDUKATIVNOM PROJEKTU 10 UMJETNIKA-10 ŠKOLA

PO PETNAESTI PUT GIMNAZIJA DUBROVNIK SUDJELUJE U OVOM PROJEKTU


PO PETNAESTI PUT GIMNAZIJA DUBROVNIK SUDJELUJE U OVOM PROJEKTU

U suradnji s Modernom galerijom Zagreb Gimnazija Dubrovnik po petnaesti put sudjeluje u muzejsko-edukativnom projektu 10 umjetnika-10 škola koji će se održati od 21.-23.studenog 2019.u prostorijama navedene ustanove. Projekt obuhvaća 10 gimnazija iz 10 hrvatskih gradova. (Vukovar, Osijek, Valpovo, Varaždin, Zagreb, Rijeka, Pula, Zadar, Split i Dubrovnik). Radi se u radnim grupama od 3 učenika i 1 profesor. Ove godine to su učenice Ana Delevski, Karmen Pulić i Rebeka Lilić. One su uz mentorstvo profesorice Ivanke Lilić i pomoć vanjskog suradnika mr.art Darka Vrbice obradile temu u dogovoru i suradnji s Modernom galerijom , te će ju pred svim okupljenim sudionicima projekta idući tjedan prezentirati putem PPT prezentacije i raznih radionica. Učenici tako stječu nova znanja te razvijaju novi odnos prema materiji koju obrađuju i instituciji muzeja. Oni sami postaju istraživači i predstavljači svoga projekta u kreativnom postupku njegove organizacije. Koncepciju projekta Moderna galerija povremeno koristi i u obilježavanju Dana muzeja te tradicionalno Noći muzeja. 

15.11.2019. | 10:39 | objavio: tajništvo

10 umjetnika-10 škola

Ul. Frana Supila 3, 20000, Dubrovnik

+385 (20) 432 569

gimnazija-dubrovnik@du.t-com.hr

Developed by KlikIT | Design by Božo Prlenda