Predstavljen zbornik ''Držićevim tragom – 450. obljetnica smrti u Domu Marina Držića''

Gimnazija Dubrovnik sudionik brojnih događanja pri obilježavanju 450. obljetnice smrti Marina Držića


Gimnazija Dubrovnik sudionik brojnih događanja pri obilježavanju 450. obljetnice smrti Marina Držića

U čitaonici Državnog arhiva u Sponzi prije dva dana je predstavljen zbornik ''Držićevim tragom – 450. obljetnica smrti u Domu Marina Držića'' urednice Katje Bakije. Gimnazija Dubrovnik iznimno je ponosna što je dio ovog velikog događaja. Marin Držić najživotniji je naš pisac koji je dokumentirao stvarnost renesansnog Dubrovnika i oživio je u svojim djelima. Nakon 4,5 stoljeća od njegove smrti Držić i dalje, kroz svoja djela, govori nama, a mnoge likove iz njegovih djela, teme i motive i danas možemo prepoznati u našoj stvarnosti, kazala je na predstavljanju zbornika urednica knjige Katja Bakija. Zbornik kroz fotografije i tekstove prati brojna događanja kojima je Dom Marina Držića obilježio 450. godišnjicu Vidrine smrti pa se tako mogu naći i brojni događaji u kojima je sudjelovala i Gimnazija Dubrovnik.

Više možete pročitati na linku:

http://dubrovniknet.hr/novost.php?id=68480#.XMvtx9hS_Tc

Ul. Frana Supila 3, 20000, Dubrovnik

+385 (20) 432 569

gimnazija-dubrovnik@du.t-com.hr

Developed by KlikIT | Design by Božo Prlenda