GIMNAZIJALCI U LONDONU

Gimnazijalci u petodnevnom boravku u Londonu


Gimnazijalci u petodnevnom boravku u Londonu

Učenici Gimnazije Dubrovnik boravili su u Londonu u periodu od 24. do 29. travnja , a u sklopu studijskog – edukativnog putovanja kojeg ova škola provodi još od 2015. godine. U zadnjih pet godina više od 400 gimnazijalaca, učenika prvih razreda, sudjelovalo je u ovom bogatom programu upoznavanja Velike Britanije, posebice Londona, njegovog utjecaja na politiku, financije, obrazovanje, zabavu, masovne medije, modu te umjetnost i kulturu. Plovidba Temzom, posjet Greenwichu, nultom meridijanu, mjuziklu „Phanotom of the Opera“, brojnim muzejima, otvorenim tržnicama, Buckinghamskoj palači samo su neki od lokaliteta u kojima su gimnazijalci mogli uživati. Londonski tube (metro), najveća je mreža podzemne željeznice u svijetu kojom su se gimnazijalci zavidnom spretnošću koristili. Posjetili smo i Hrvatsku katoličku misiju u Londonu te sudjelovali na svetoj misi na blagdan Božanskog milosrđa. Voditelj misije, fra Ljubomir Šimunović pripremio nam je toplu dobrodošlicu i progovorio o trenutnoj situaciji odnosa prema kršćanima u svijetu ali i u London, bez obzira na njegova multikulturalnost. Ovo vrijedno iskustvo posjeta gradu s oko 8 milijuna stanovnika sigurno će ostati u trajnom sjećanju svim sudionicima ovog putovanja.

30.04.2019. | 13:00 | objavio: tajništvo

LONDON 2019

Ul. Frana Supila 3, 20000, Dubrovnik

+385 (20) 432 569

gimnazija-dubrovnik@du.t-com.hr

Developed by KlikIT | Design by Božo Prlenda