Prof.dr.sc. Gordana Buljan Flander u Gimnaziji Dubrovnik

Nasilje u školi, - prevencija, intervencija, kultura


Nasilje u školi, - prevencija, intervencija, kultura

U srijedu 17. travnja u 12.00 sati u Gimnaziji Dubrovnik, prof.dr.sc. Gordana Buljan Flander, psiholog-psihoterapeut, ravnateljica Poliklinike ta zaštitu djece i mladih Grada Zagreba održala je predavanje za sve nastavnike naše škole pod nazivom Nasilje u školi, prevencija, intervencija, kultura. Istaknuta je važnost suradnje s roditeljima i stručnim djelatnicima kao jedini pravi put u sprječavanju vršnjačkog nasilja. Veliki broj učenika koji su dulje vremena izloženi nasilju može zapasti u različite oblike auto-destruktivnog ponašanja koje nažalost može dovesti i do suicida. Vrlo se često učenici ne žele povjeriti ni kod kuće tako da roditelji niti znaju da im djeca doživljavaju nasilje te ponekad to shvate nažalost prekasno kada djeca već imaju teže posljedice proživljenog nasilja. Sve ovo i načine na koje možemo pomoći takvom učeniku čuli smo na ovom iznimno korisnom i vrijednom predavanju.

19.04.2019. | 09:11 | objavio: tajništvo

Nasilje u školi, prevencija, intervencija, kultura

Ul. Frana Supila 3, 20000, Dubrovnik

+385 (20) 432 569

gimnazija-dubrovnik@du.t-com.hr

Developed by KlikIT | Design by Božo Prlenda