POVRATAK U ŠKOLSKE KLUPE

INICIJATIVA VIJEĆA EUROPSKE UNIJE KOJOM SE EU I NJENE AKTIVNOSTI PRIBLIŽAVAJU MLADIMA


INICIJATIVA VIJEĆA EUROPSKE UNIJE KOJOM SE EU I NJENE AKTIVNOSTI PRIBLIŽAVAJU MLADIMA

 Danas je Gimnazija Dubrovnik organizirala predavanje u sklopu EU programa pod nazivom „Povratak u školske klupe“(„Back to school“).
Ova inicijativa omogućava državnim službenicima iz institucija EU da posjete svoju srednju školu i podijele svoja osobna iskustva unutar EU. Kao gost predavač predstavila se je Katarina Ljubimir, bivša učenica Gimnazije Dubrovnik, a sadašnja zaposlenica Vijeća EU sa sjedištem u Briselu na mjestu kontrolora kvalitete u Hrvatskom odjelu za prevođenje. U interaktivnoj konferenciji podijelila je svoje osobno iskustvo s gimnazijalcima s kojima je razgovarala o temama vezanim za EU koje utječu na svakodnevni život građana RH; kao prekogranična mobilnost, programi EU za mlade i mogućnosti stažiranja i karijere u institucijama EU. Vrlo zainteresirani učenici su postavljali pitanja, govorili o tome kako se osjećaju kao Europljani i predstavili svoju viziju Europe. Ovaj program EU pokrenut je povodom 50. obljetnice potpisivanja Ugovora iz Rima 2007. godine kako bi se EU i njene aktivnosti približile mladima. Zaposlenicima EU tako se pruža mogućnost da na jedan dan postanu veleposlanici EU, da se vrate u svoje bivše škole i govore o osobnom iskustvu rada na europskoj integraciji. Učenici su saznali kako funkcionira EU, kako nastaje europsko zakonodavstvo te se upoznali s obrazovnim, kulturnim i istraživačkim programima koji su im dostupni.

Više na linku:

https://www.youtube.com/watch?v=5jEFpPgBqMM

 

16.04.2019. | 21:31 | objavio: tajništvo

POVRATAK U ŠKOLU

Ul. Frana Supila 3, 20000, Dubrovnik

+385 (20) 432 569

gimnazija-dubrovnik@du.t-com.hr

Developed by KlikIT | Design by Božo Prlenda