MOBILNI PLANETARIJ

VELIKI INTERES UČENIKA ZA ASTRONOMIJU

U Gimnaziji Dubrovnik postavljen mobilni planetarij. Kao uvod u Festival znanosti, manifestaciju koja se u Hrvatskoj kontinuirano organizira od 2003. godine s ciljem približavanja znanosti javnosti i motiviranja mladih ljudi za istraživanje i stjecanje novih znanja, prepoznali smo vrijedan cilj ovog festivala koji potiče urođene znatiželje u svim dobima života te se aktivno uključili u njegovu organizaciju. Jučer se u mobilnom planetariju moglo slušati o kanibalizmu među zvijezdama, određivanju geografske širine pmoću Sjevernjače, pomrčini Sunca, zračenju galaksija i zvijezda, crnoj rupi, tamnoj tvari i niz drugih zanimljivih predavanja o astronomiji. Nastavak slijedi već ovaj petak kada nam kao gost predavač dolazi dr. sc. Marija Majer s Instituta Ruđer Bošković koja će održati predavanje pod nazivom "Pogled u atomsku jezgru".

26.03.2019. | 12:03 | objavio: tajništvo

MOBILNI PLANETARIJ