TJEDAN PUN DOGAĐANJA

SURADNJA S GIMNAZIJOM LAVA IZ CELJA I GIMNAZIJOM POŽEGA


SURADNJA S GIMNAZIJOM LAVA IZ CELJA I GIMNAZIJOM POŽEGA

Ovako je izgledao protekli tjedan u Gimnaziji Dubrovnik.

U sedmodnevni posjet našoj školi u sklopu programa Erasmus +za aktivnost K1 mobilnost u svrhu poučavanja u inozemstvu i promatranja u inozemnoj obrazovnoj ustanovi, „Learning for mobility“ došli su ravnateljica Gimnazije Lava, Celje Marija Gubenšek Vezočniki profesori kemije, matematike, povijesti, španjolskog jezika i slovenskog jezika. Gimnazija Lava već 14 godiona promiče projekte financirane sredstvima europskih fondova pa su suradnje sa školama u drugim državama jako česte. Svrha svih razmjena je upoznavanje drugih kultura, običaja i jezika ali i promocije vlastitog jezika, kulture i običaja. Projekt je prilika za razmijeniti primjere dobre prakse, promovirati hrvatsku/slovensku kulturnu baštinu ali i proširiti vidike. Metode i oblici rada u obje škole dosta su slični. Nastava na slovenskom jeziku dočekana je s odobravanjem i velikim interesom naših učenika koji u siječnju putuju za Celje gdje će se još bolje upoznati sa slovenskim školskim sistemom, kulturom i običajima.

U četvrtak su u posjet Gimnaziji Dubrovnik stigli i učenici i profesorica Vera Ćuže Abramović iz Gimnazije Požega u sklopu projekta „Kulturna baština Dubrovnika i Požege“ u kojem ove dvije škole sudjeluju već 14 godina. Nastavljajući tako uspješnu suradnju, gimnazijalci su pokazali kreativnost i kvalitetu na području filmske, likovne i dramske umjetnosti. Predstavili su svoj projekt kojeg već četvrtu godinu uspješno provode u suradnji s Domom Marina Držića, „Držić u očima gimnazijalaca“ kroz likovnu radionicu i izložbu slika na temu „Tirena“ i scenskim nastupom poznatog Držićevog „Skup“-a . Nakon uzajamnog oplemenjivanja inovativnim temama, domaćini su požeške gimnazijalce pozvali i na otvaranje 7. DUFF -a te im tijekom četverodnevnog boravka u Dubrovniku pokazali sve ljepote svoga grada.

Više pogledajte ovdje: https://www.youtube.com/watch?v=fqPj43UX0ns

20.10.2018. | 20:48 | objavio: tajništvo

SURADNJA S GIMNAZIJOM POŽEGA I GIMNAZIJOM LAVA, CELJE

Ul. Frana Supila 3, 20000, Dubrovnik

+385 (20) 432 569

gimnazija-dubrovnik@du.t-com.hr

Developed by KlikIT | Design by Božo Prlenda