LONDON

Učenici Gimnazije Dubrovnik, njih 60, u pratnji profesora engleskog jezika Davora Lilića i profesora geografije Tonia Prusine te ravnateljice Katarine Tolja boravili su od 26.travnja do 1. svibnja 2017. u Londonu na studijskom putovanju koje Gimnazija Dubrovnik u suradnji s Dubrovačko-neretvanskom županijom organizira već četvrtu godinu

Učenici Gimnazije Dubrovnik, njih  60, u pratnji profesora engleskog jezika Davora Lilića i profesora geografije Tonia Prusine te ravnateljice Katarine Tolja boravili su od 26.travnja do 1. svibnja 2017. u Londonu na studijskom putovanju koje Gimnazija Dubrovnik u suradnji s Dubrovačko-neretvanskom županijom organizira već četvrtu godinu

Učenici Gimnazije Dubrovnik, njih  60, u pratnji profesora engleskog jezika Davora Lilića i profesora geografije Tonia Prusine te ravnateljice Katarine Tolja boravili su od 26.travnja do 1. svibnja 2017. u Londonu na studijskom putovanju koje Gimnazija Dubrovnik u suradnji s Dubrovačko-neretvanskom županijom organizira već četvrtu godinu.   Tom prilikom razgledali su znamenitosti Londona u pratnji lokalnih engleskih vodiča Elenor i Johna, posjetili su Globe kazalište te sudjelovali u tematskim dramskim radionicama, te su istu večer pogledali  mjuzikl The Phantom of the Opera u Her Majesty's Theatre  koje se ovdje izvodi još od davne 1986 godine. Vožnjom brodom  posjetili su Greenwich, južnu četvrt Londona, najpoznatiju po svojoj pomorskoj povijesti i kao mjesto po kojemu je nazvan nulti meridijan. Uživali su u Greenwich parku koji je  upisan u UNESCO-ov popis mjesta svjetske baštine u Europi. Učenici su uživali u razgledavanju brojnih muzeja kao što su „Museum of London“, „National Gallery“, „Tate Modern“, "British Museum“ , „Victoria and Albert Museum“ te neizostavni i nezaboravni „Natural History Museum“. Nedjeljno jutro bilo je rezervirano za misu u katedrali Sv. Pavla, a popodne za posjet 137m  visokoj ključnoj londonskoj atrakciji:  London Eye. Smirujuća polusatna vožnja u jednoj od 32 ostakljene kabine najbolji je način za promatranje Londona iz zraka. Osim prekrasnih pogleda na dio Londona uz Temzu – uključujući i palaču parlamenta – s vrha London Eyea pogled “puca” i do samih predgrađa Londona. Londonski street style zasigurno je jedan od najuzbudljivijih na cijelome svijetu. Osim sitne kupnje po skupom Oxford i Regent Streetu,  učenici su posjetili i otvoreni sajam Camden Market. Camden Town, nekoć „nevoljeni" i zapušteni dio Londona s gomilom starih viktorijanskih skladišta, danas sa svojom ogromnom šarolikom tržnicom privlači milijune ljudi iz čitavog svijeta. Vožnja podzemnom željeznicom kao najbržim prijevoznim sredstvom za naše gimnazijalce nije bila nimalo zbunjujuća. S pregršt dojmova, naši gimnazijalci vratili su se u školske klupe gdje s oduševljenjem prepričavaju doživljaje  svojim prijateljima  s ovog iznimno dobro organiziranog studijskog putovanja.

18.07.2017. | 15:20 | objavio: admin

London 2016