VEČER DUHOVNE POEZIJE UČNIKA DUBROVAČKIH SREDNJIH ŠKOLA

Francuski veleposlanici gospodin i gospođa Meunier posjetili su danas Gimnaziju Dubrovnik u pratnji Adriane Kremenjaš-Dančić, počasne konzulice Francuske u Dubrovniku.

Veleposlanici su se upoznali sa devedesetogodišnjim radom Gimnazije, a posebnu pažnju su posvetili na program učenja francuskog jezika brojnih generacija učenika. Mnogi učenici su se u nastavku svog školovanja odlučili sa studij francuskog jezika i književnosti, prevođenja i drugih područja s kojima ostvaruju kontakte i suradnju s Francuskom.

Večer duhovne poezije učenika dubrovačkih srednjih škola, posvećena Blaženoj Djevici Mariji, održana je u četvrtak 9. veljače, u dvorani Ivana Pavla II. Drugo strucno mjesto zirija osvojio je Antonio Mustahinic, ucenik 2e. sa pjesmom "Kraljice Hrvata" Stjepana Lice. Jos je sudjelovala i Romana Dominikovic pjesmom "Ave Maria " Vladimira Nazora. U glazbenom djelu nastupali su: Laura Maric (violina) i Roko Barisic ( klarinet )