Gimnazijalci sudjelovali u tradicionalnoj debati

Bivši i sadašnji učenici Gimnazije Dubrovnik u debati OTIĆI IZ HRVATSKE: DA ILI NE?

Učenici Gimnazije Dubrovnik nazočili su 16. svibnja u 10.00 sati već tradicionalnoj debati studenta prve godine PDS Mediji i kultura društva koja se održala u amfiteatru sveučilišnog kampusa. Debata se odvijala u okviru kolegija „UVOD U POLITIČKE ZNANOSTI 2“ na temu OTIĆI IZ HRVATSKE: DA ILI NE? Mnogi od sudionika ove debate bivši su učenici Gimnazije Dubrovnik.
Uvodnu riječ održao je prof. dr. sc. Pero Maldini s Odjela za komunikologiju Sveučilišta u Dubrovniku, a nakon vrlo kvalitetne debate uslijedio je zanimljiv razgovor s publikom.
U Gimnazija Dubrovnik već više od 15 godina djeluje srednjoškolski debatni kub, a ovo je bila prigoda da se naši učenici upoznaju s debatom na višoj razini i u nešto drugačijem formatu.