"NAJLJEPŠI ŠKOLSKI VRTOVI"

"Najljepši školski vrtovi" - HRT projekt


Danas nas je posjetila komisija koja je u sklopu ovog projekta krenula u obilazak vrtova! Započeti su proljetni radovi na uređenju našeg Držićevog đardina, pripremanje gredica s renesansnim biljem, uređenje travnjaka te sađenje trajnica i autohtonog dubrovačkog cvijeća u suradnji s Društvom arhitekata Dubrovnika, a kroz radionice Male škole arhitekture, s naglaskom na krajobraznu arhitekturu, koja je započela ove godine u Gimnaziji Dubrovnik. Ovakav pristup je okupio zavidan broj zainteresiranih učenika, profesora i roditelja koji su spremni uložiti svoje znanje, vrijeme i trud kako bi oplemenili prostor u kojem borave. Držićev đardin zamišljen je kao učionica na otvorenom na kojem bi se održavala nastava hrvatskoj jezika, biologije, latinskog jezika, geografije kao i likovne radionice, a sve kroz prizmu renesanse i Marina Držića. Vjerujemo kako će nam hvalevrijedni stručni savjeti dobiveni od strane komisije pomoći u realizaciji procvata našeg Držićevog đardina poput onog intelektualnog i umjetničkog procvata iz doba dubrovačke renesanse. Ovaj projekt provodi se u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja, uz potporu Ministarstva poljoprivrede, Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost te brojnih donatora.

03.05.2018. | 13:13 | objavio: tajništvo

NAJLJEPŠI ŠKOLSKI VRTOVI

Ul. Frana Supila 3, 20000, Dubrovnik

+385 (20) 432 569

gimnazija-dubrovnik@du.t-com.hr

Developed by KlikIT | Design by Božo Prlenda