Njegova Ekscelencija Andrew Dalgleish posjetio Gimnaziju Dubrovnik

Veleposlanik Ujedinjene Kraljevine Velike Britanije i Sjeverne Irske posjetio Gimnaziju Dubrovnik


Veleposlanik Ujedinjene Kraljevine Velike Britanije i Sjeverne Irske posjetio Gimnaziju Dubrovnik

Veleposlanik Ujedinjene Kraljevine Velike Britanije i Sjeverne Irske u Republici Hrvatskoj Nj. E. Andrew Dalgleish posjetio je u utorak, 20. ožujka 2018.Gimnaziju Dubrovnik. Veleposlanik se sastao s ravnateljicom prof. Katarinom Toljom i profesorima engleskog jezika Nikicom Anić i Davorom Lilićem te je proveo dva sata u druženju s gimnazijalcima. Naime, u okviru programa upoznavanja Republike Hrvatske, veleposlanik g. Andrew Dalgleish posjetio je Dubrovnik 19. i 20. ožujka. U sklopu svog programa posjetio je Gimnaziju Dubrovnik te se upoznao s bogatim programom dodatnih aktivnosti koje Gimnazija Dubrovnik provodi. Gimnazijalci su se predstavili na zavidnom engleskom jeziku govoreći o svojim iskustvima sudjelovanja u studijsko-edukativnom programu Upoznajmo London kojeg Gimnazija Dubrovnik provodi već petu godinu i bogatoj tradiciji koju ova škola ima u poučavanju britanske povijesti, geografskog položaja i kulture. Tom prilikom prikazan je i kratki film kojeg su gimnazijalci snimili na jednom od tih putovanja, a učenice koji su proteklih godina sudjelovale u ovom programu, Laura Marić i Romana Knežević, ispričale su svoja pozitivna i edukativna iskustva ovakvog načina poučavanja. Učenici su za veleposlanika izveli i kratki igrokaz na engleskom jeziku Male ćakule dubrovačkih velikana posvećen Marinu Držiću i Ruđeru Boškoviću s kojim su još jednom oduševili sve prisutne. Tijekom posjeta školi veleposlanik je održao kraće predavanje na temu Zanimanje veleposlanik i Povijesna perspektiva Brexita te rado odgovarao na brojna pitanja gimnazijalaca o tome zašto je došlo do Brexita i koje je puno značenje njegove implementacije. Ova tema iznimno je zanimala učenike Gimnazije Dubrovnik. Veleposlanik je također informirao gimnazijalce o otvorenom natječaju na stranicama britanskog veleposlanstva Become an Ambassador for a Day and stand up for Gender Equality koji je otvoren do 8. travnja, a organiziran je pod pokroviteljstvom predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar-Kitarović i britanskog veleposlanstva te napomenuo kako bi volio da baš netko od njih bude pobjednik ovog zanimljivog natječaja te osvoji nagradu i postane veleposlanik na jedan dan. Više o natječaju možete pročitati na linku;

 https://onedrive.live.com/redir?resid=D97A96C4DF388501!2787&authkey=!AKrqPBoMIE3plV0&page=Download&canary=+UPrzCaNHjjJ9YVypnyrjKAu5cXvGnaWeT/cisnM9co=3

Ul. Frana Supila 3, 20000, Dubrovnik

+385 (20) 432 569

gimnazija-dubrovnik@du.t-com.hr

Developed by KlikIT | Design by Božo Prlenda