Dr. sc. Miro Kovač s učenicima Gimnazije Dubrovnik

Što to znači "biti Europljanin"?


Što to znači

Učenici Gimnazije Dubrovnik sudjelovali su danas 1. velječe na panel diskusiji naziva Što to znači "biti Europljanin“? koju je Europski dom Dubrovnik organizirao u 14:30h u Lazaretima.

Sudionici diskusije su bili dr.sc. Miro Kovač, predsjednik Odbora za vanjsku politiku Hrvatskoga sabora, bivši ministar vanjskih i europskih poslova RH, prof. Ines Sabalić, voditeljica Ureda Grada Zagreba u Bruxellesu, novinarka, urednica i kolumnistica i Adriana Kremenjaš Daničić, predsjednica Europskog doma Dubrovnik .

Tijekom diskusije dotakli smo se više različitih tema – od života, studiranja i rada u državama članicama EU do vanjske politike RH, razgovarali smo koliki je osjećaj pripadnosti europskom kontinentu među hrvatskim građanima, posebice mladima. Učenici su spremno odgovarali i postavljali zanimljiva pitanja.

Zanimljiva diskusija, na kojoj su bili prisutni i predstavnici Grada Dubrovnika, Dubrovačko-neretvanske županije te RIT-a, trajala je do 16h.

 

01.02.2018. | 19:12 | objavio: tajništvo

Dr. sc. Miro KOvač s učenicima Gimnazije Dubrovnik

Ul. Frana Supila 3, 20000, Dubrovnik

+385 (20) 432 569

gimnazija-dubrovnik@du.t-com.hr

Developed by KlikIT | Design by Božo Prlenda