POŽEGA - autori putopisa: Liliputanci

Velika nam je čast predstaviti Vam još neviđeni nastavak naše trilogije LILIVERINA PUTOVANJA : Povratak Liliputanaca.


Velika nam je čast predstaviti Vam još neviđeni nastavak naše trilogije LILIVERINA PUTOVANJA : Povratak Liliputanaca.

Snimanje je počelo 7.12.2017. te je trajalo puna četiri dana. Našoj već dobro uigranoj ekipi pridružila su se i neka nova lica. Uputili smo se prema Požegi pod vodstvom naše drage prof. Ivanke Lilić i uvijek dobro raspoloženog prof. Jasmina Derakovića. Putovanje je započelo obećavajuće, a dugi put kroz Lijepu Našu lakše smo izdržali uz igru i pjesmu. Dolaskom pred požešku gimnaziju svoje domaćine smo odlučili obradovati dubrovačkom kolendom. To je bilo pravo iznenađenje. Već prvi dan okušali smo se u klizanju te pokazali zavidne vještine. Petak je bio rezerviran za prezentacije, radio emisiju te smo pronašli i nešto vremena kako bi dali intervju mnoštvu novinara koju su bili zainteresirani za naš projekt. U pratnji naših domaćina obišli smo malu baroknu Požegu koja nas je sve dojmila. Uslijedile su likovne radionice gdje smo se upoznali s požeškim „barokokom“ . U subotu nas je iznenadio snijeg, pa smo vrijeme proveli điravajući, igrajući se u snijegu, a neki su pak uživali u vrućoj čokoladi i promatrali ga sa sigurne udaljenosti. O noćnim provodima ne moramo ni govoriti, za njih se zna!

I tako dan po dan, noć po noć, vrijeme nam je isteklo. Bilo nam je teško rastati se od lijepe Požege i dragih nam ljudi. Sigurni smo da će ta prijateljstva trajati cijeli život.

Ovo putovanje i malu Požegu zauvijek ćemo nositi u srcima.

 

LILIPUTANCI

14.12.2017. | 09:31 | objavio: knjižnica

POŽEGA

Ul. Frana Supila 3, 20000, Dubrovnik

+385 (20) 432 569

gimnazija-dubrovnik@du.t-com.hr

Developed by KlikIT | Design by Božo Prlenda