MARKO MUJAN I ROBERT ANĐUŠIĆ - kako smo branili Dubrovnik

SAT POVIJESTI U GIMNAZIJI DUBROVNIK


SAT POVIJESTI U GIMNAZIJI DUBROVNIK

 Jučerašnjim satom povijesti u Gimnaziji Dubrovnik započeo je program obilježavanja Dana dubrovačkih branitelja.

Gimnazija Dubrovnik ovim povodom ugostila je Marka Mujana i Roberta Anđušića koji su zaslužni da opkoljeni Grad nije doživio sudbinu Vukovara. Marko i Robert koji je bio i najmlađi dubrovački branitelj, imao je 15 godina, ispričali su  svoja sjećanja napada na Grad i objasnili što se točno događalo oko blagdana sv. Nikole 1991. godine.

Gimnazijalci su pozorno pratili svaku riječ, a Mujan je istaknuo kako je tih dana vojnika bilo malo, a izgledalo je kao da ih je na tisuće zahvaljujući čistoj i neiskvarenoj ljubavi prema Dubrovniku. Samo tog dana šest tisuća projektila palo je na povijesnu jezgru grada, a preživjeli mogu zahvaliti samo srcima i hrabrosti naših branitelja.

05.12.2017. | 12:13 | objavio: ravnateljica

DAN BRANITELJA 6.prosinca

Ul. Frana Supila 3, 20000, Dubrovnik

+385 (20) 432 569

gimnazija-dubrovnik@du.t-com.hr

Developed by KlikIT | Design by Božo Prlenda